داروی درمان سینوزیت

نکات قابل توجه برای بیمارانی که دارای سینوزیت و آسم

  1. داروی درمان سینوزیت ، بیمارانی که دارای سینوزیت و آسم با هم می باشند و یا مصرف دارو گیاهی نیکوصفت (۱) خیلی بینی آنها را می سوزاند باید مثلا 30 بطری اول را نیکو صفت (6) و (11) همراه هم و همزمان استفاده نمیند و بعد که آسم آنها کمی بهتر شد فقط نیکو صفت (11) را طبق دستور استفاده نمیند. همیشه اول نیکوصفت (6) استفاده شود و بلافاصله از نیکو صفت (11) استفاده نمایند.

2. جدیدا مشخص شده است که برای سینوزیت و آلرژی اگر دارو زیر دوش استفاده شود بسیار موثرتر عمل می کند، می توان تا یک بطری را در زیر دوش مصرف نمود.

3. محاسبه تعداد بطری های مصرفی بستگی به شدت و مدت ابتلا به بیماری دارد، ممکن است شما فقط ۶ ماه به سینوزیت مبتلا باشید ولی مجبور شوید ۱۰ بطری یا بیشتر مصرف کنید.

4. گاهی اوقات دیده شده است که بعد از مصرف ۵ تا ۶ بطری هنوز هیچگونه علائو بهبودی دیده نمی شود، که این بستگی به شدت بیماری شما دارد، نا امید نشوید و به استفاده از دارو – داروی گیاهی نیکوصفت (۱) – ادامه دهید. اگر بعد از ۱۰ بطری هیچگونه علائو بهبودی مثل حالت سرما خوردگی، کیپ شدن بینی یا افزایش خلط پشت حلق ظاهر نشد مصرف دارو را متوقف نمایید.
.

5. داروی درمان سینوزیت، اسپری کردن داروی گیاهی نیکوصفت (۱) در بینی در طی شب ضروری نمی باشد. استفاده از دارو اگر در طی ساعات روز بطور مرتب انجام شود هر یک یا دو روز تقریبا باید یک بطری تمام شود.

6. اگر شدت بیماری زیاد باشد و شخص بیمار تحت فشار شدید باشد می تواند ۱۰ یا ۱۶ بطری را در یک روز تمام کند یعنی می تواند هر بطری را در یک ساعت تمام کند و بدین ترتیب سرعت بهبودی افزایش می یابد.

7. در مورد افرادی که دچار سینوزیت هستند گاها در بعضی از موارد دیده شده که به علت استفاده از داروها و تحریک عفونت های موجود در پیشانی دچار سردرد و یا گوش دردهای موقتی شده اند، که این درد چند روز بیشتر طول نمی کشد (مدت و شدت دردها بستگی به شدت بیماری دارد) و موجب نگرانی نیست.

8. در مواردی که عفونت در سینوس های گونه ای وجود داشته باشد در اثر مصرف دارو ممکن است درد در گونه ها ایجاد شود که بیمار آن را با دندان درد اشتباه می گیرد، در این موارد تعداد دفعات استفاده از دارو را افزایش دهید تا دارو هر چه زودتر اثر کند و درد از بین برود.
.

9. بعد از اسپری کردن ممکن است مقداری دارو داخل حلق شود، خوردن آن هیچگونه اشکالی ندارد.

10. افرادی که میگرن و سردردهای شدید رنج می برند حتما باید از لحظه رسیدن دارو به دستشان استفاده را آغاز نمایند و به هیچ وجه منتظر وقوع حمله نشوند، استفاده از این دارو در زمان حمله میگرنی و سر درد شدید اثر زیادی ندارد.

11. مصرف دارو ممکن است با کمی سوزش هراه باشد، لطفا تحمل نمایید و اگر سوزش خیلی شدید بود می توانید دارو را با آب جوشیده سرد شده قاطی کنید و یک بطری را به دو بطری یا بیشتر افزایش دهید. در تعداد زیادی از افرادی که به سینوزیت مبتلا می باشند بعد از استفاده از اولین بطری حالت سرماخوردگی و آبریزش شدید بینی مشاهده می شود که نشان دهنده رو به بهبودی رفتن و تخلیه سینوس ها می باشد و جای هیچگونه نگرانی نیست.

12. با حالت سرماخوردگی ممکن است بیمار به علت عفونت زیاد علاوه بر دچار شدن به آبریزش و غیره تب هم بکند، در این صورت نیازی به استفاده از داروهای ضد سرماخوردگی و ضد تب نمی باشد. علاوه بر این ممکن است اخلاطی که از سینوس ها پایین می آیند از طریق گلو وارد معده شوند و حالت تهوع ایجاد کنند، اگر حالت تهوع شدید بود
.

13. مصرف دارو را به ساعتی یک بار یا دو ساعت یک بار فقط ۲ پاف کاهش دهید و بعد که مشکل برطرف شد دوباره مصرف دارو را افزایش دهید و یا ممکن است اخلاط وارد ریه شوند و مشکل تنفسی ایجاد کنند .

14. داروی درمان سینوزیت ، این مشکل شدید نخواهد بود و بعد از چند روز رفع می شود، تحمل نمایید و از دارو در گلو هم بزنید، بعد از معمولا چند روز گلو درد روبه بهبودی می رود (کسانی که مشکل تنفسی دارند نباید دارو را در گلو اسپری کنند).

15. گاهی اوقات در آبریزش بینی شخص مبتلا به سینوزیت رگه های خون مشاهده می شود که طبیعی است، چرا که همراه عفونت می تواند کمی خون هم خارج شود و جای نگرانی نیست و علامت بهبودی می باشد.
.

16. وقتی بینی کیپ می شود بیمار احساس می کند دارو به قسمتهای بالای بینی نمی رسد، از این لحاظ مصرف دارو را قطع می نماید، داروی ما بینی را تدریجا باز می کند و کیپ بودن بینی دلیل توقف دارو نمی باشد.

17. در مواردی که داروی درمان سینوزیت باعث کیپ شدن شدید بینی بیمار می شود خیلی از بیماران می پرسند که اسپری کردن دارو چه فایده ای دارد چون دارو نمی تواند وارد بینی شود، برای اینگونه بیماران توضیح این است که همچنان به اسپری کردن دارو ادامه دهید و نگران وارد نشدن دارو به بینی نباشید چرا که دارو کم کم تورم و التهاب بینی را از بین می برد و بینی باز می شود. (استفاده از نیکوصفت ۶ برای حل این مشکل می باشد)
.

18. اگر بسته شدن بینی باعث جلوگیری از خواب بیمار شود باید داروی (۲) را قطع نموده و فقط از (۶) استفاده کند تا بینی باز شود و سپس به مصرف (۲) ادامه دهد.

19. به بیمارانی که دارو گیاهی نیکوصفت (1) ما بر روی آنها اثر نمی کند و یا شدت بیماری آنها زیاد است توصیه می شود حتما از داروی نیکوصفت (۲) استفاده نمایند. اینگونه بیماران قبل از نا امید شدن می توانند داروی نیکوصفت (۲) یا (۱۱) را هم به عنوان داروی قویتر مورد آزمایش قرار دهند.

20. کسانی که با اسپری کردن قطره در بینی مشکل دارند می توانند دارو را به صورت بخور استفاده نمایند ولی بخور دادن هم پر هزینه تر است هم کم اثر تر. نصف بطری با آب قاطی شود (هر دو ساعت یکبار – بغیر از شب ها هنگام خواب)

21. لطفا پس از مصرف دارو سعی نکنید که با فشار (فین کردن شدید) بینی را تخلیه کنید، شستشوی بینی کافی می باشد.
.

22. بطری داروی در حال مصرف را می توانید همراه خود داشته باشید و در یخچال قرار ندهید.

23. داروی درمان سینوزیت ، داروی نیکوصفت ۲ برای درمان فیستول مقعدی هم استفاده می شود به این شکل که هر یک ساعت یا دو ساعت ۲ سی سی از داروی نیکوصفت ۲ را از طریق یک سرنگ کوچک بدون سوزن یا دستگاه تنقیه وارد مقعد نمایید. کسانیکه درد شدید دارند می توانند هر ۱۰ دقیقه این عمل را انجام دهند.

24. این دارو برای افراد با مشکل لوزه سوم بسیار مفید می باشد، طرز استفاده آن مانند سرفه شدید است.

چهار علامت بهبودی کامل:

1. قطع کامل آبریزش و خلط پشت حلق
2. قطع کامل سردرد و سرفه
3. باز شدن کامل بینی
4. از بین رفتن تنگی نفس (اگر وجود دارد)

هر وقت این چهار علامت همراه هم رخ داد می توانید دارو را قطع نمایید

طرز استفاده از این دارو برای بواسیر یا هموروئید و کولیت روده

دارو را هر دو یا یک ساعت ۶ پاف بر روی زائده گوشتی بپاشید و اگر خونریزی درونی می باشد کمی از سر اسپری را داخل مقعد قرار داده و هر دو ساعت و در صورت شدت خونریزی هر یک ساعت ۶ پاف بزنید. برای کولیت روده هم به همین ترتیب عمل شود و تا درمان قطعی مصرف دارو را قطع نکنید. تعداد بطری های مصرفی بستگی به شدت بیماری دارد.

برای کولیت هم باید سر اسپری را داخل مقعد قرار دهید و هر یک ساعت یا دو ساعت ۶ پاف بزنید (اگر زخم نزدیک مقعد می باشد والا اثر نمی کند) حتما باید همراه نیکوصفت ۲ از نیکوصفت ۸ هم به صورت خوردنی استفاده نمایید (فقط برای کولیت روده نه بواسیر). نیکوصفت (۸) باعث متوقف شدن خونریزی می شود ولی باید تعداد زیاد استفاده نمود مثلا ۱۰ یا ۱۵ بطری در هر روز تا خونریزی کم کم قطع شود.

طرز استفاده از این دارو برای بیماری های قارچ پوستی، دردهای عضلانی و مفصلی، آرتروز، روماتیسم و سوختگی پوست

داروی درمان سینوزیت ، حدود ۳ یا ۴ پاف از دارو را کف دست بریزید و سپس ماساژ دادن نقطه درد را تا حدود یک دقیقه ادامه دهید و اگر چسبناک بودن دارو اذیت نمی کند اجازه دهید دارو بر روی بدن بماند و در غیر اینصورت بعد از ماساژ دادن محل استعمال دارو را بشویید. هر نیم ساعت یکبار این عمل را تکرار کنید و در صورت شدید بودن درد باید هر ۱۰ دقیقه نقطه درد را با دارو مالش داد. در مورد سوختگی نیازی به ماساژ محل سوختگی نیست. این ماساژ دادن ها باید تا برطرف شدن درد ادامه یابد و بعد از آن هر وقت درد برگشت باید دارو را دوباره استفاده کنید.

طرز استفاده از این دارو برای سرفه شدید

هر ۱۰ یا ۱۵ دقیقه ۳ پاف حفره چپ بینی و ۳ پاف حفره راست بینی و ۳ پاف هم در گلو اسپری شود هم از (۲) و هم از (۶) داروی درمان سینوزیت . اگر سرفه خیلی شدید بود هر پنج دقیقه انجام شود و اگر کم اثر بود قرقه کردن و سپس خوردن ۱/۴ بطری دارو (حل شده در نصف لیوان آب هر دو ساعت یک بار)

طرز استفاده از این دارو برای بیماری آسم و سل ریوی

طبق دستور مصرف بیماران سینوزیتی و … (که در بالا توضیح داده شده) هر ده یا پانزده دقیقه ۳ پاف در هر حفره بینی اسپری شود و در موارد شدید هر ۲ یا ۵ دقیقه انجام شود فقط در بینی و در گلو اصلا اسپری نشود.

طرز استفاده از داروی گیاهی نیکوصفت (۱) برای کودکان

داروی درمان سینوزیت ، برای کودکان ۱ تا ۷ سال ۱/۴ دوز بزرگسالان و برای ۷ تا ۱۲ سال نصف دوز بزرگسالان. برای کودکان زیر ۱۰ سال می توان هم از نیکوصفت ۱ و هم از نیکوصفت ۲ یا ۱۱ استفاده کرد. اگر بیماری شدید است از نیکوصفت ۲ یا ۱۱ استفاده نمایید. هر نیم ساعت ۲ پاف در حفره راست بینی و ۲ پاف در حفره چپ بینی استفاده گردد. هم از (۲) یا (۱۱) و هم از (۶). کودکان یا بزرگسالان که از گلو درد رنج می برند سه پاف حفره سمت راست و سه پاه حفره سمت چپ و سه پاف داخل دهان اسپری شود. برای بیماران آسمی در دهان استفاده نشود.

گیاهان تشکیل دهنده داروی گیاهی نیکوصفت (۱)

عرق سیر – عرق بیدمشک – عرق برگ گردو – عرق بهارنارنج و …

دارو نیکوصفت در اینستا دنبال کنید